کنجد شیرین برای رفع خستگی مغز پشت کنکوری ها معجزه می کند

چربی سوزی به لطف سسامین موجود در کنجد شیرین، زنجیره تبدیل اسیدهای چرب به چربی مسدود شده و تجزیه اسیدهای چرب تسریع می شود. زیرا این ماده در مکمل های غذایی برای کاهش وزن گنجانده شده است.
اشباع یکی دیگر از ویژگی های مفید برای کاهش وزن. دانه های کنجد بسیار مغذی هستند، مقدار کمی آنها به شما اجازه می دهد برای مدت طولانی احساس گرسنگی نکنید و از خوردن تنقلات مضر در سفر خودداری کنید.
محافظت در برابر آترواسکلروز. کنجد حاوی آنالوگ کلسترول – فیتوسترول است. جایگزین یک ترکیب مضر برای بدن می شود و از ورود آن به بدن جلوگیری می کند. بر خلاف خود کلسترول، فیتوسترول به شکل پلاک های آترواسکلروتیک روی دیواره رگ های خونی رسوب نمی کند.

کنجد
پیشگیری از نئوپلاسم های بدخیم یکی از دلایل احتمالی تشکیل تومور پراکسیداسیون لیپیدی است. این آنتی اکسیدان های آن هستند که مانع می شوند. زیرا ویتامین های E و C موجود در کنجد بسیار مهم هستند.
تسریع حرکت دستگاه گوارش روغن کنجد این خاصیت را دارد. این باعث بهبود عملکرد کیم در دستگاه گوارش می شود و برای درمان یبوست استفاده می شود.
خاصیت هموستاتیک کنجد تعداد پلاکت ها را افزایش می دهد که به توقف خونریزی کمک می کند.
عادی سازی پس زمینه هورمونی. با توجه به لیپیدهای موجود در دانه ها، مصرف روزانه کنجد توسط خانم ها بعد از 50 سالگی به آنها این امکان را می دهد که هورمون های بدن خود را متعادل کرده و تظاهرات یائسگی را کاهش دهند.
همچنین از روغن کنجد برای سرماخوردگی استفاده می شود و پوست آن را به بیرون زدگی ریه ها می مالند. همچنین از روغن کنجد برای ماساژ استفاده می شود، برای این کار قبل از عمل به بدن مالیده می شود.

به طور کلی، در غرب، کنجد سیاه به عنوان یک چاشنی مغذی برای غذاهای گیاهی یا برنج، گوشت یا ماهی استفاده می شود. در تهیه بستنی سیاه و یک نسخه سیاه از سس تاهینا یا به عنوان یک غذای فوق العاده که به غلات، ماست، اسموتی یا سالاد اضافه می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.