ساخت و استفاده از شربت خرما

ساخت و استفاده از شربت تاریخ و SAP. شربت تاریخ (īrara-/šahd-e ḵormā ؛ Robb ، Seylān ، ḵūzestān ؛ dūšow ، ḵwr) یا با فشار دادن خرمای تازه (تولید به طور متوسط ​​تنها 2 کیلوگرم آب در هر 100 کیلوگرم) و در نتیجه گران قیمت به دست می آید یا با خرما شاهانی آب آشامیدنی به دست می آید.

از کیفیت پایین در یک قوام شربت و فشار دادن آنها. باقیمانده (HAL ، ḵūr) فرآیند دوم به گاو تغذیه می شود (Rūḥānī ، صص 243-44 ؛ Sāyabānī ، 1362 š./1983 ، ص 880 ؛ Dowson and Aten ، صص 114 ، 354).

شربت تاریخ در شیرینی های مختلف ، برای حفظ یا بسته بندی تاریخ انتخاب در کوزه های سفالی و نان به عنوان یک غذای اصلی استفاده می شود.

در شربت ḵūzestān از تاریخ مازاد محصول محلی مصرف می شود و همچنین به جزایر و امارات خلیج فارس صادر می شود. اخیراً کارخانه ای برای بسته بندی خلاء شربت در جعبه های فلزی در ḵūzestān تأسیس شده است (ʿenāyat ، ص 28 ؛ Rūḥānī ، ص 245).

فیگوئروا معتقد بود که از نظر اندازه خرما کبکاب لاکی، رنگ و طعم حتی به بایررا و عراق ، که از زمان زنوفون همیشه برای بهترین ها در آسیا می گذرد ، از نظر اندازه ، رنگ و طعم دهنده برتر بودند. در جهروم ، وی از “جنگل متراکم از کف دست” خبر داد.

یک لیگ طولانی و نیم لیگ گسترده ، “تقسیم بر دیوارهای گل به حدود هزار قطعه ، هر یک بین بیست تا هفتاد درخت متعلق به یک خانواده یا فرد و” بیشتر آنها بالاتر از بالاترین برج کلیسا در اروپا بود “. برخی از کف دست ها “تا پنجاه خوشه تاریخ” را به خود اختصاص داده اند ، که هر کدام 30 پوند وزن دارند.

در حالی که در پاکستان شیره ققنوس سیلوستریس به طور سیستماتیک جمع آوری می شود تا قند خرما را تهیه کند (Gūr ؛ Balfour ، I ، p. 896) ، در نخل های خرما پیارم استریل استریل و درختان زن که تاریخ های کم کیفیت را تولید می کنند.

گاهی اوقات برای Šīra ضربه می زنند: پس از این خوشه های تاریخ زن یا زن جوان قطع شده است ، یک ظرف در زیر نوک هر ساقه جدا شده برای جمع آوری شیره ثابت می شود ، که هفته ها و در کف دست زنان حتی ماه ها نیز افزایش می یابد.

این ماده حاوی 14 درصد ساکارز است که هنگام جوشاندن شیره به عنوان شکر متبلور می شود. ملاس باقیمانده برای شراب یا سرکه تخمیر می شود (میلن ، ص 275).

یکی دیگر از نوشیدنی های الکلی که از خرما زاهدی خشک ساخته شده است ، در قرن نوزدهم در جنوب پارس محبوب بود (شلیمر ، ص 179).

  • منابع:
  1. DATE PALM
  • تبلیغات:
  1. پالتی که با آن می توان ماهی صید کرد!
  2. خراطی بر روی چوب | مرکز طراحی و خراطی روی چوب
  3. خیار گاز زده توسط شاهزاده عرب به مزایده گذاشته شد!
  4. کشف یکی از مخوفترین گودالهای جهان در ایران !!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.