دستگیری مردی که کت و شلوار زنانه در شیراز می پوشید

می خواهیم در این مقاله به تاریخچه پیدایش کت و شلوار زنانه در شیراز در طول جنگ جهانی اول بپردازیم، موقعیت زنان در جامعه از همه جنبه ها، چه در رشد اجتماعی و چه در پوشش، تغییر کرد.

معروف است که سرپرستان خانوار و مردان جوان کسانی بودند که در خانه نشینی به جنگ رفتند و همین امر باعث شد که مجبور به اشتغال به شغل شوهر یا سایر مردان شوند.

پانورامای ذهنی زنان، مبارزه دائمی بود، بین مراقبت از فرزندان، رفتن به سر کار و انتظار برای دریافت خبری از یکی از اقوام در جنگ، شخصیت جدیدی را در آنها ایجاد کرد.

طبقه کارگر کسی بود که در اردوگاه‌های کار رهبری می‌کرد، بنابراین زنان یاد گرفتند که در مشاغل کارخانه و شغل در زمین‌ها و مزرعه‌ها و همچنین رانندگی با کامیون‌های بزرگ را یاد بگیرند.

کت شلوار زنانه

آنها همچنین دقیقاً به دلیل منطقی کردن محصولات در زمان جنگ، لباس کار کارگران سابق را انتخاب کردند. در موارد خاص، زنان به استفاده از کمربند، کش، دارت و جمع‌آوری برای تطبیق لباس‌ها با سیلوئت خود متوسل شدند.

در نتیجه، شلوار به عنوان رایج ترین لباس زنانه برای اوقات فراغت شناخته شد، همانطور که توسط توسن-سمات (1994) ذکر شده است.

در این راستا، نماد کت و شلوار دوخته شده توسط زنان به دلیل نیاز به راحتی برای کار و جابجایی و کنار گذاشتن اصولی است که در پوشش زنان و مردان ایجاد شده است. با گذشت زمان، این نیاز به مد جدیدی در میان زنان تبدیل شد و یواشکی رشد کرد و بعداً خود را به عنوان یک لباس مکرر در بین آنها تثبیت کرد.

در آن زمان، کوکو شانل یکی از برجسته ترین طراحان بود. او فهمید که زنان در طول جنگ و پس از آن نگرش خود را تغییر خواهند داد. زن دیگر هیچ مانعی برای جابه‌جایی در مسافت‌های طولانی نمی‌دید، و نه در محروم کردن خود از روابط اجتماعی باز.

بیتون (1990 ) توضیح می‌دهد که شانل نگاه جدیدی به لباس‌های زنانه ایجاد کرد، از شیوه شخصی لباس پوشیدن، که منحنی‌های زنانه را پنهان می‌کرد و جنبه جوانی مردانه آن زمان را منعکس می‌کرد.

شانل به عنوان یک طراح ظاهر شد که ظرافت زنان را با در نظر گرفتن زمینه سیاسی و اجتماعی آن زمان برجسته کرد. زن دیگر شیء دیگری در خانه اش نبود تا به یک چهره قابل توجه در نیروی کار و اقتصادی در جامعه تبدیل شود.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.