دستور ساخت سس فلفل همدانیان در هند فروش میلیارد دلاری داشت

صدها هزار نفر در سراسر جهان هر روز هات داگ با سس فلفل همدانیان می خرند. هات داگ یک غذای فست فود است که به صورت گرم سرو می شود و شامل نان سفید (معمولاً یک نان ترد بلند) و یک سوسیس کوچک و بلند داخل آن است.

محبوبیت این غذای آشپزی فست فود را فقط می توان با همبرگرهای رستوران معروف مک دونالد آمریکایی مقایسه کرد. با این حال، همه کسانی که از خوردن هات داگ لذت می برند، تاریخچه “ساندویچ داغ” خوشمزه و همچنین چرایی این نام عجیب را نمی دانند.

چرا خنده دار زیرا اگر عبارت “هات داگ” را به معنای واقعی کلمه از انگلیسی ترجمه کنیم و حتی یک دانش آموز به راحتی بتواند این کار را انجام دهد، “هات داگ” دریافت می کنیم. به این ترتیب معلوم می شود که در کافه های فست فود از مشتریان دعوت می شود که یک هات داگ، یعنی نان گوشت سگ را بچشند.

سس تند

با این حال، نه. در واقع گوشت سگ در هات داگ اصلا وجود ندارد. این فقط یک نام تاریخی است. و چرا این اتفاق افتاد، اکنون باید متوجه شده باشید.

این تاریخچه هات داگ است. در آلمان، در شهر فرانکفورت آم ماین، در اواسط قرن نوزدهم بود. 

و آلمان همانطور که می دانید به خاطر سوسیس های خوشمزه اش معروف است. یک قصاب محلی در فرانکفورت سوسیس های طولانی تر و ضخیم تری تولید کرد. در شکل خود، آنها شبیه بدن یک قصاب بودند – بلند، متراکم و ضخیم، بنابراین آنها به هر محصول (هر سوسیس) از تولیدات آشپزی خود “داچشوند” می گفتند.

یک روز یک گردشگر آمریکایی برای بازدید به فرانکفورت آمد. آنجا سوسیس داغ قصاب را چشید. طعم سوسیس آنقدر آمریکایی ها را مجذوب خود کرد که حتی مقداری از سوسیس را با خود به وطن برد. آمریکایی معلوم شد بسیار مبتکر است.

 او تصمیم گرفت که می‌توان سوسیس را با دو تکه نان سفید پیچیده و چنین ساندویچی را گرم کرد و آن را به صورت گرم برای مشتریان سرو کرد.

ترکیب نان ترد داغ و سوسیس داغ در آن زمان غیرعادی بود و بسیار به ذائقه مشتریان می رسید. تنها در یک سال، یک آمریکایی مبتکر تجارت خود را افتتاح کرد و 3684 ساندویچ داغ فروخت. ساندویچ های او با نام «سوسیس داچشوند» فروخته می شد.

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.