خرما مضافتی زرد استرس روزانه را از شما دور می کند

فواید خرما مضافتی زرد  متفرقه:
فواید خرما برای نیازهای مختلف بدن ما . خون ساز است، کم خونی را برطرف می کند آهن موجود در خرما سنتز هموگلوبین را در گلبول های قرمز خون کنترل می کند که از کم خونی در بارداری جلوگیری می کند.

و تعادل گلبول های قرمز خون را که برای رشد کودک حیاتی است، تضمین می کند. مناسب می شود.

همانطور که مشخص است گلبول های قرمز با حمل اکسیژن و دی اکسید کربن در خون در حفظ شادابی سلول ها نقش دارند.

به دلیل داشتن مقدار زیادی آهن، انسان می تواند با خوردن 15 عدد خرما در روز نیاز آهن بدن خود را تامین کند و از بیماری های ناشی از کمبود آهن در امان بماند.

خرما

چشم ها را تقویت می کند
از آنجایی که خرما حاوی ویتامین A است، کسانی که خرما می خورند شب کوری و سایر ضعف های چشمی ندارند.

در طول جنگ جهانی دوم، به خلبانان آمریکایی که حمله شبانه انجام می دادند، خرما می خوردند تا بتوانند اهداف خود را واضح تر ببینند. توانایی تقویت اعصاب بینایی را دارد.

از تحلیل استخوان جلوگیری
می کند کلسیم و فسفات موجود در خرما عناصر بسیار مهمی برای تشکیل اسکلتی و متعادل کردن ساختار استخوانی بدن هستند. خرما با داشتن فسفر و کلسیم فراوان از بدن در برابر ضعف استخوان ها محافظت می کند و به کاهش این بیماری ها کمک می کند.

تقویت کننده کبد
کبد را تقویت می کند زیرا حاوی ویتامین های B1 و B2 است. جگر عاشق دسرهای سرد است.

به همین دلیل بهتر است خرما را با غذاهای (خنک کننده) مانند خربزه، آکور، خیار مصرف کنید. ختنه است. ای پزشکان، پیامبر ما (ص) خرما را با کشک می خورد. به بهبود بیماری زردی کمک می کند.

دستگاه گوارش را کار می کند و برای یبوست مفید است.این
یک واقعیت شناخته شده است که خرما سرشار از فیبر و قند است.
مطالعات نشان داده اند که دستگاه گوارش موش ها با دادن خرما تسریع می یابد. دانشمندان فکر می کنند که غذاهای سرشار از فیبر اثر ملین دارند. تصور می شود که قند و ملاتونین موجود در خرما نیز ممکن است بر تسریع سیستم روده تأثیر بگذارد.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.