اجزای اصلی یک سیستم آبیاری قطره ای به کمک نوار تیپ

اجزای اصلی یک سیستم آبیاری قطره ای (نگاه کنید به نمودار زیر) شامل خط اصلی، شیر، فرعی، جلوگیری از جریان برگشتی نوعی شیشه کوچک که چیزهای ریز، تنظیم کننده فشار، فیلتر، آداپتورها و اتصالات لوله، لوله قطره ای، قطره چکان ها و درپوش های انتهایی است.

خط اصلی لوله ای است که از منبع آب -معمولاً شیر آب در فضای باز- به سمت شیر می رود. و فرعی از شیر تا نقطه ای که لوله قطره ای وصل می شود اجرا می شود.

به طور کلی هزینه راه اندازی خط تولید نوار تیپ، شبکه های فرعی تنها زمانی استفاده می شوند که چندین خط لوله قطره ای وجود داشته باشد و مناطقی که از یک منبع آب اصلی تغذیه می شوند. طول ترکیبی خط اصلی و فرعی نباید از 400 فوت تجاوز کند.

این شیر جریان آب را به سیستم کنترل می کند و می تواند برای کنترل خودکار یا دستی تنظیم شود. جلوگیری از جریان برگشتی برای اطمینان از اینکه آب آبیاری به لوله‌ها باز نمی‌گردد و منبع اصلی آب شما را آلوده نمی‌کند، ضروری هستند.

اگر فشار آب بیش از 40 پوند در هر اینچ مربع باشد هودی بی تی اس، تنظیم کننده های فشار مورد نیاز هستند. اگر فشار آب خود را نمی دانید، ایده خوبی است که برای هر موردی آن را نصب کنید.

فیلترها باعث می‌شوند که مواد محلول در آب در طول زمان باعث مسدود شدن قطره‌چکان‌ها نشوند. فیلترهایی را در قطره چکان ها یا در منبع آب نصب کنید تا علاوه بر قطره چکان ها از شیر و تنظیم کننده فشار نیز محافظت شود. بهتر است فیلتر حداقل صفحه مش 150 یا بالاتر داشته باشد.

آداپتورها و اتصالات واکس سفید لوله برای اتصال لوله قطره ای به بقیه سیستم استفاده می شود. مهم است که اندازه لوله ها مناسب باشد تا از جدا شدن آنها تحت فشار جلوگیری شود.

  • منابع:
  1. drip irrigation
  • تبلیغات:
  1. تجزیه و تحلیل مقاومت آزمایشات پارچه مبلی
  2. تکنیک های مختلف تولید کنندگان در طراحی پارچه مبلی
  3. 20 روش عالی برای استفاده از آنها در خانه آورده شده است
  4. عواملی که هنگام خرید انگشتر با سنگ قیمتی باید در نظر بگیرید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.